Ciğerhane ciğer şiş

ciğer

perde ciğer

İstanbul'da Ciğer Nerede Yenir

Türk mutfağı ve et denilince, etin en lezzetli ve sağlıklı bölümlerinden biri olan ciğer ve öneminden bahsetmemek olmaz.

Ocakbaşı et restoranlarının sunduğu bir lezzet ve bu restoranların ayrılmaz bir parçası olan ciğer; tavada kızardığında veya şişte piştiğinde, kendisini tadanlara bambaşka şekillerde lezzetli tatlar sunar.

Pek çok çeşitte ciğer türü ve diğer malzemeler ile hazırlanan çeşitli ciğer lezzetleri; yumuşacık pişecek şekilde bir kaç dakikada hazırlanabilen ve gittiğiniz bir restorandaki masanızda hem görsel hem de tadsal açıdan, sizlere muhteşem deneyim sunabilen lezzetlerimizdir.

Lezzetli oluşunun yanı sıra; düzgün bir şekilde hazırlanan ciğer yemeklerinin, sağlık açısından da pek çok faydaları mevcuttur. Kansızlık sorunu; hastalık, sürekli üşüme veya sürekli yorgunluk yaşıyorsanız, o halde bol miktarda ciğer tüketmeniz size iyi gelebilir.

Dana ciğer; tavuk ciğer ve kuzu ciğer gibi çeşitli farklı türlerde ciğerler ve malzemelerle hazırlanan ciğer söz konusu olduğunda, Türk mutfağında pek çok türde ciğer lezzeti seçeneğini bulmak mümkündür.

Hayali bile insanın iştahını açabilecek olan bu lezzetler arasında bulabileceğiniz bir seçenek de, genellikle Diyarbakır mutfağı denilince insanların aklına gelen perde ciğer'dır. Peki, nedir bu perde ciğer?

Aslen kökeni; Doğu Anadolu bölgesinin bağrından gelen bir lezzet olan perde ciğer, ciğerle yapılan yemekleri sevenler için Diyarbakır (ve dolayısıyla Türk) mutfağında bulabilecekleri başlıca lezzetlerden birisidir.

Alanında yılların getirdiği bir tecrübeye sahip olan ustaların deneyimli elleri sayesinde pişirildikten sonra tabağımıza gelen perde ciğer; yarım su bardağı zeytin yağı, kuru nane, pul biber, kimyon, tuz, bir baş sarımsak, yarım kilo dana ciğeri ve kebap şişleri gibi gibi çeşitli malzemelerin bir araya getirilmesi sayesinde oluşan bir lezzet sanatı örneğidir.

Eğer bir ciğer lezzetli tutkunu olarak İstanbul'da yaşıyorsanız ya da şehri ziyaret ediyorsanız ve tadı damağınızda kalacak derecede muhteşem bir şekilde hazırlanmış ciğer sarma sunacak bir en iyi ciğerci mekanı arıyorsanız, o halde size en yakın lokasyonda bulunan Ciğerhane şubesine uğramanızı öneriyoruz.

Florya; Başakşehir ve Zeytinburnu'nda bulunan şubelerimizde sadece muhteşem lezzette olan ciğer sarmalarımızı değil, aynı zamanda da çeşitli mezeler ve adana şiş , urfa şiş ,çöp şiş, tavuk şiş,  perde ciğer ve ciğer şiş gibi birbirinden çeşitli lezzetlerimizi de deneyimleme imkanı yakalayacaksınız.

Ayrıca, size sunduğumuz çeşitli lezzetlerin yanında gelen ve birbirinden lezzetli olan garnitürlerimiz, ciğerhane olarak sizlere ikramımızdır.

Afiyetle ve doyasıya yediğiniz lezzetlerimizden sonra canınız sıcak bir şeyler içmek isterse; o halde istediğiniz kadar Çay, Menengiç kahvesi ve Türk kahvesini herhangi bir ücret ödemeden alabileceğinizi bilmek sizleri mutlu edecektir. Bu içecekler, yemek sonrası size sıcak bir ikramımızdır.

İstanbul'daki en iyi ciğerci olabilmek için şubelerimizde üstün kalitede hizmet gösterme ilkemiz çerçevesinde; müşterilerimize sunduğumuz diğer hizmetler arasında çocuklar için oyun alanı ve müşterilerimiz için ücretsiz olan otopark ile vale hizmetlerimiz de mevcuttur.

Oyun alanı hizmetimiz; bir yandan yemeğinizi yerken, bir yandan da çocuklarınızın hem keyifli hem de eğlenceli vakit geçirmelerini sağlar.

İstanbul gibi büyük bir şehirde trafiğin ve park alanı bulmanın bazen o kadar da kolay olmayacağını biliyoruz. Bu yüzden; ücretsiz olarak sağladığımız otopark ve vale hizmetimiz sayesinde , müşterilerimizin bu konuyu dert etmelerine gerek kalmıyor. Rahatça ve keyif verecek bir şekilde lezzetlerimizi tatmaya devam edebilirsiniz.

Ciğerhane olarak; hem sizlere sunduğumuz lezzetlerin kalitesi hem de müşteri memnuniyetine verdiğimiz önemden ötürü bir daha asla İstanbul'da en iyi ciğerci diye arayışa girmeyeceğinizin ve şubelerimize uğramanız durumunda mükemmel bir deneyim yaşayacağınızın garantisini veriyoruz.